ZÁHADA STOLETÍ 

- detektivní, šifrovací

zážitková víkendovka pro holky a kluky 13 - 17 let

 19.-21.4. Jindřichovice pod Smrkem 

Na podzim jsme prožili historicky první Šifrovací víkendovku. Pro velký zájem jsme připravili další.

Čeká nás zajímavá zápletka, zapeklité hlavolamy a šifry, cestování v čase a naše snažení nám zkusí překazit zákeřní padouši...

Oproti minulé šifrovačce, tato bude více hravá a pro účast není nutné být šifrovacím expertem...jde o to ponořit se do příběhu a prožít jej svojí cestou až ke (zdárnému) konci.

Nemusíte se bát, pokud jste na první Šifrovačce nebyli, tato bude zcela jiná, nová a nenavazující na tu první...

Co můžeš zažít a objevit?

Šifry, záhady, dobrodružství, týmová práce, napětí, nejistota… to jsou jen některé z věcí, které můžeš na této akci zažít!

Celá akce je zahalena tajemstvím, proto neprozradím víc, než že spacák, karimatka a baterka přijdou vhod!

PS: Kdybych něco mohl prozradit, řeknu, že se ti klidně může stát, že v maringotce najdeš mrtvého muže, potopíš se v noci na dno rybníka pro zprávu, za tmy budeš stíhat prchajícího vraha, obdržíš naléhavou zprávu od polských pohraničníků a možná do poslední chvíle nebudeš tušit, kdo je padouch a kdo nepadouch...

PS2: A klidně se může stát, že se niz toho nestane a stane úplně něco jiného. 

PS3: Kdybych prozradil víc, dost možná nedožiju rána. Padouši číhají všude. 🕵️‍♂️🧙‍♂️🧛‍♀️😉

Přihláška

Po vyplnění formuláře se dostaneš na stránku s platebními údaji. A přijde Ti potvrzovací e-mail. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vytvoření a fungování vašeho účtu zdarma. Zásady zpracování osobních údajů.

Tým průvodců

Petr a Zdenka zajišťují zázemí, péči o skupinu a hladký chod programu. Hostem a "profíkem víkendovky" je... 

Adam Rygál

Průvodce ve svobodné škole Ronja, dlouholetý skautský vedoucí, hráč LARPu, deskových her a D&D, matematik, fyzik, truhlář, houslista a kytarista...

Ahoj, tady Adam!
Už tak 20 let to bude, co jsem se začal věnovat tomu, co mě opravdu baví a to je vymýšlění zajímavých a dobrodružných programů pro děti a teenagery… Vzpomínám na krásné táborové hry, které jsem měl tu radost vytvořit… na témata jako Hvězdná brána, Harry Potter, Zeměplocha, Robin Hood …Miluju přírodu a světlo táborového ohně, stejně jako noční dobrodružství při hlídání tábořiště, nebo při přepadávání „přátelského“ tábora… Nedávno mě život zavál do Svobodné školy Ronja, kde můžu s radostí pokračovat v tomto dobrodružství 🙂

Fakta

Termín: 19.-21.4.2024 začátek v 18:00, konec ve 14:00

Ideálně přímým vlakem z Liberece (15:59) s příjezdem do Jindřichovic v 17:09.

Odjezd v neděli 14:06 z Jindřichovic s příjezdem do Liberce 15:24.

Místo: Jindřichovice pod Smrkem (Svobodný domek a okolí)

Pro koho: mládež (domškoláci i nedomškoláci) 13 - 17 let, komorní skupina do 12 účastníků

Kontakt: zdenka.doubravka@gmail.com, 608 522 279

Cena: 1500 - 3500 Kč (zahrnuje příspěvek ubytování, jídlo, materiál, program, lektora a částečně příspěvek na organizaci). Dejte, kolik si můžete dovolit.

Přihlášky: Formulář viz níže. Podrobné info pod fotkami.

 

Fotky z minulých akcí

Místo konání

Akce se bude konat přímo v Jindřichovicích pod Smrkem na "Svobodném domku". 

Místo: Jindřichovice pod Smrkem jsou menší vesnicí v podhůří Jizerských hor na hranici s Polskem. Náš prostor zahrnuje hektarovou zahradu, budovu k zázemí a v okolí spoustu dalších luk a lesů.

Doprava: Z Liberce jezdí přímý vlak - v pátek k nám, v neděli od nás. 🙂 

Místo na program a spaní - je vytápěná domácí tělocvična s tatami. Doporučujeme přivézt si spacák a karimatku. V případě většího počtu lidí se můžeme na spaní roztáhnout výše do podkrovních prostor.  

toalety - kompostovací WC, neboli kadibudka 🙂

koupelna - pokud nebude stačit rybník, je k dispozici i teplá sprcha. 🙂  (prosíme, vezměte si eko-odbouratelné mycí prostředky) 

Strava: K dispozici jsou 3 základní jídla (snídaně, oběd, večeře) a k tomu i doplňková dopolední a odpolední svačina. (Víme, že máš pořád hlad. :)) Základem je vegetariánská strava. Individuální potřeby vyřešíme. Na víkendových akcích chystáme snídaně a večeře společně, protože je to rychlejší a veselejší 🙂

 

FAQ

1. Jak poznám, že je akce pro mě? Akce je pro tebe, pokud tě zajímají záhady, šifry, neznámo a dobrodružství. Nemusíš mít zkušenosti, hlavní je chuť. Důležité je, že chceš zažít něco nového v partě fajn lidí.

2. Zvládnu to? Není co zvládat. Nejsi tady pro plnění výkonů, ale pro poznání sebe sama. 

3. Co znamená že víkendovka je "pro domškoláky a nedomškoláky" ?  Na počátku našich akcí bylo přání umožnit starším dětem z domácího vzdělávání setkat se, mít čas na povídání, hry, společný oheň i tématicky zaměřený program. Většinou jsou totiž rozprostřeni po celé republice a nemají poblíž vrstevníky, kteří se vzdělávají také doma a s nimiž by se mohli přátelit a trávit společný čas. Tento víkend je otevřen VŠEM.

4. Co když si potřebuji něco ještě zjistit/ujasnit? Např. láká mě to, ale mám obavu, jestli to zvládnu? Napiš na zdenka.doubravka@gmail.com nebo tel. 608 522 279

5. Co si mám vzít s sebou? Všichni přihlášení dostanou podrobný seznam, ale plus minus je to vybavení na spaní, oblečení na sport venku i uvnitř, hygienické potřeby. 

6. Co když mám speciální stravovací potřeby? Napiš nám a všechno vyřešíme. 

7. Cena? Pro nás není akce primárně komerční. Snažíme se být dostupní dané věkové skupině. Proto nabízíme možnost vybrat si cenu podle vašich možností. Zároveň budeme rádi za jakýkoli příspěvek navíc, protože je pak organizace pro nás snazší a můžeme víkendovkám věnovat více času.

8. Proč je akce na webu Svobodného domku? Protože je to náš web a můžeme vám na něm zprostředkovat potřebné informace. Jinak vás nijak s projektem propojovat nebudeme.