Příběhy

Jak se tvoří a hraje fiktivní příběh?

Jak se tvoří a žije tvůj osobní příběh?

zážitková víkendovka pro holky a kluky 13 - 17 let

15. - 17. 3. Jindřichovice pod Smrkem 

Myšlenky, slova, fantazie, příběhy. Na víkendovce propojíme několik rovin. Ponoříme se do tvoření imaginárních postav, jejich charakterů. Vyzkoušíme si vystavět příběh a pohrajeme si se zápletkami a jejich rozuzlováním ve hře dračí doupě. Pak se ovšem podíváme i na sebe jako na postavu a prozkoumáme svůj osobní příběh. Co je ta postava zač, jaké má možnosti a jaký příběh pro ni chceme stvořit? Každý z vás je scénáristou tohoto příběhu a společně můžeme získat inspiraci navíc.

Co můžeš zažít a objevit?

  • Nahlédneš do zákulisí tvoření a vyprávění příběhů
  • Zahraješ si hru ve stylu dračí doupě s dalšími účastníky
  • Sebepoznání – podíváš se na svůj osobní příběh a získáš inspiraci, jak pracovat se svou „postavou“
  • Společný čas - zažiješ víkend s fajn lidmi v příjemné atmosféře

Přihláška

Po vyplnění formuláře se dostaneš na stránku s platebními údaji. A přijde Ti potvrzovací e-mail. 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vytvoření a fungování vašeho účtu zdarma. Zásady zpracování osobních údajů.

Co a jak se bude dít?

Začneme v pátek v 18h a skončíme v neděli ve 14h. Budeme mít bloky, kdy se budeme věnovat tématu a mezitím dost volného času na setkání, klábosení, sdílení.

Budeme spát  ve vlastním spacáku na matracích v podkroví. Pomůžeme si s přípravou a úklidem jídla. Pobudeme v krásném přírodním prostředí Jindřichovic pod Smrkem.

Program: 

Pátek: seznámení, úvod do tvoření postav a příběhů, diskusní aktivita k hledání témat a charakterů postav, ale také našich hodnot a postojů.

Sobota: Dopoledne stvoříme postavy a základ příběhu. Podíváme se na to, ja se tvoří příběhy a jak s nimi můžeme pracovat a rozvíjet je. Odpoledne sehrajeme dračí doupě ve 2-3 skupinkách. (v každé skupince jeden z vás bude průvodcem hry). Večer posdílíme zkušenosti ze hry. 

Neděle: přeneseme se do svých osobních příběhů. Prozokumáte svou vlastní "postavu" a stvoříte pro ni příběh, který je hodný uskutečnění. (A trošku se nechte překvapit...)

 

Tým průvodců

Zdenka Doubravka - vedení programů a logistika víkendovky

Do dnes mi zůstalo nadšení pro hraní si „na něco“, tak jako v dětství na indiány a bělochy, tak dnes na průzkumníky vzdálených zemí v podobě cestování s málem, na osadníky v podobě vybudování si vlastního domu a zahrady na samotě u lesa, na odvážné rytíře v podobě hájení práv přírody a znevýhodněných lidí.

Na víkendovce mě láká noření se do dobrodružných a fantazijních příběhů a hodně také přesah do našich osobních příběhů. Baví mě vědomá tvorba své „postavy“, která je nebojácná, nápaditá a oddaná svým přáním a snům.

Také zajišťuji organizaci kol kolem a logistiku jídla a příjezdů – v kontaktech je číslo na mě, takže chceš-li se na cokoliv zeptat brnkni, napiš.

Petr Kubala - vedení programů

Pracuji jako lektor, facilitátor a kouč na programech pro manažery, dělníky, učitele, teenagery... vedl jsem kurzy i pro gangstry v Jižní Africe. Píšu pohádky pro děti, stavím dům, zahradničím, vedu hodiny improdivadla, podílím se na mužských kruzích,  miluji zastavení v čase, dobrý čaj, poezii života, basketbal, akrobaci, cirkus a kupu dalších věcí. 

Baví mě tvořivá práce se slovy, ať už na kurzech komunikace, nebo při psaní knih. Stvořil jsem i kurz pro rodiče zaměřený na vědomé zacházení se slovy a tvoření příběhů. 

Oblíbené motto: "Lidé, kteří nevěří, že je možné to udělat, by neměli rušit ty, kteří to dělají."

Fakta

Termín: 15.-17.3.2023 začátek v 18:00, konec ve 14:00

Ideálně přímým vlakem z Liberece (15:59) s příjezdem do Jindřichovic v 17:09.

Odjezd v neděli 14:06 z Jindřichovic s příjezdem do Liberce 15:24.

Místo: Jindřichovice pod Smrkem (Svobodný domek a okolí)

Pro koho: mládež (domškoláci i nedomškoláci) 13 - 17 let, komorní skupina do 12 účastníků

Kontakt: zdenka.doubravka@gmail.com, 608 522 279

Cena: 1500 - 3500 Kč (zahrnuje příspěvek ubytování, jídlo, materiál, program a částečně příspěvek na organizaci). Dejte, kolik si můžete dovolit.

Přihlášky: Formulář viz níže.

 

Místo konání

Akce se bude konat přímo v Jindřichovicích pod Smrkem na "Svobodném domku". 

Místo: Jindřichovice pod Smrkem jsou menší vesnicí v podhůří Jizerských hor na hranici s Polskem. Náš prostor zahrnuje hektarovou zahradu, budovu k zázemí a v okolí spoustu dalších luk a lesů.

Doprava: Z Liberce jezdí přímý vlak - v pátek k nám, v neděli od nás. 🙂 

Místo na program a spaní - je vytápěná domácí tělocvična s tatami. Doporučujeme přivézt si spacák a karimatku. V případě většího počtu lidí se můžeme na spaní roztáhnout výše do podkrovních prostor.  

toalety - kompostovací WC, neboli kadibudka 🙂

koupelna - pokud nebude stačit rybník, je k dispozici i teplá sprcha. 🙂  (prosíme, vezměte si eko-odbouratelné mycí prostředky) 

Strava: K dispozici jsou 3 základní jídla (snídaně, oběd, večeře) a k tomu i doplňková dopolední a odpolední svačina. (Víme, že máš pořád hlad. :)) Základem je vegetariánská strava. Individuální potřeby vyřešíme. Na víkendových akcích chystáme snídaně a večeře společně, protože je to rychlejší a veselejší 🙂

 

FAQ

2. Co znamená že víkendovka je "pro domškoláky a nedomškoláky" ?  Na počátku našich akcí bylo přání umožnit starším dětem z domácího vzdělávání setkat se, mít čas na povídání, hry, společný oheň i tématicky zaměřený program. Většinou jsou totiž rozprostřeni po celé republice a nemají poblíž vrstevníky, kteří se vzdělávají také doma a s nimiž by se mohli přátelit a trávit společný čas. Tento víkend je otevřen VŠEM, které téma Visual zajímá.

3. Jak poznám, že je akce pro mě? Na prvním místě je zvědavost, chuť potkat se s lidmi a prozkoumat téma. Baví tě rozvíjet fantazii. Máš chuť dozvědět se i něco o sobě. Máš chuť zkoušet nové věci, setkat se s vrstevníky a užít si dobrou partu, krásné prostředí a zábavné hry.

Naopak, není to pro tebe, pokud tě nezajímá téma a pokud tě nezajímá tvůj vlastní život. 

4. Co když si potřebuji něco ještě zjistit/ujasnit? Např. láká mě to, ale mám obavu, jestli to zvládnu? Napiš na zdenka.doubravka@gmail.com nebo tel. 608 522 279

5. Co si mám vzít s sebou? Všichni přihlášení dostanou podrobný seznam, ale plus minus je to vybavení na spaní, oblečení, hygienické potřeby. Hodí se pohodlné oblečení na pohyb i na sezení, případně něco teplého, abychom mohli být i nějaký čas venku. 

6. Co když mám speciální stravovací potřeby? Napiš nám a všechno vyřešíme. 

7. Cena? Pro nás není akce primárně komerční. Snažíme se být dostupní dané věkové skupině. Proto nabízíme možnost vybrat si cenu podle vašich možností. Zároveň budeme rádi za jakýkoli příspěvek navíc, protože je pak organizace pro nás snazší a můžeme víkendovkám věnovat více času.

8. Proč je akce na webu Svobodného domku? Protože je to náš web a můžeme vám na něm zprostředkovat potřebné informace. Jinak vás nijak s projektem propojovat nebudeme.